Forum informativ
Forum informativ

Va rugam sa va inregistrati deoarece:
*poti adauga linkul si bannerul tau gratuit pe linkultul.ilive.ro
*puteti pastra legatura cu noi.
*aveti acces la toate subiectele forumului.
*deveniti parte din comunitatea forum informativ!



Pentru orice intrebare, sugestie, opinie,sfat sau daca nu ai gasit ceea ce cauti,posteaza sau creaza un topic nou in legatura cu acest subiect.

De asemenea poti folosi si functia search pentru a verifica daca nu s-a mai discutat despre acest subiect.

Informare placuta!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum informativ
Forum informativ

Va rugam sa va inregistrati deoarece:
*poti adauga linkul si bannerul tau gratuit pe linkultul.ilive.ro
*puteti pastra legatura cu noi.
*aveti acces la toate subiectele forumului.
*deveniti parte din comunitatea forum informativ!



Pentru orice intrebare, sugestie, opinie,sfat sau daca nu ai gasit ceea ce cauti,posteaza sau creaza un topic nou in legatura cu acest subiect.

De asemenea poti folosi si functia search pentru a verifica daca nu s-a mai discutat despre acest subiect.

Informare placuta!
Forum informativ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
forum informativ

Forum informativ

Sustine acest forum.Like it!


Ultimele subiecte
» CUM SA TRIMITI SMS GRATIS PE MOBIL
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyJoi Apr 12, 2012 6:42 pm Scris de Admin

» follow twiter forum informativ
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyJoi Apr 12, 2012 4:45 am Scris de Admin

» Noul mers al trenurilor.Trenurile îşi schimbă numele de duminică
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyDum Dec 11, 2011 5:27 pm Scris de Admin

» Top 10 cele mai vandute produse la eMag
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyMar Dec 06, 2011 12:10 am Scris de Admin

» 5 minute in jurul pamantului,vedere de la bordul Staţiei Spaţiale Internaţionale,Time Lapse View from Space
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyDum Dec 04, 2011 3:42 am Scris de Admin

» sfat sa opresti schimbarea statusului pe yahoo messenger
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptySam Dec 03, 2011 5:29 am Scris de Admin

» convert pdf to word,converteste documente pdf in word
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyVin Dec 02, 2011 9:20 pm Scris de Admin

» Descarca Yahoo! Messenger 11.5
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyJoi Dec 01, 2011 8:47 pm Scris de Admin

» 1 decembrie, programul manifestarilor de Ziua Nationala in Iasi
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyJoi Dec 01, 2011 2:30 am Scris de Admin

» funcțiile Calculatorului din Windows
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyLun Noi 21, 2011 11:41 pm Scris de Admin

» Romanian New House Music 2011
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptySam Noi 19, 2011 3:04 am Scris de Admin

» download Bitdefender Antivirus Free Edition-protecţie eficientă şi simplificată
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyVin Noi 18, 2011 2:39 am Scris de Admin

» YMads.com monetizeaza-ti blogul,site-ul sau forumul tau
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyDum Noi 13, 2011 11:00 pm Scris de Admin

» despre Lord of ultima,browser game lansat de Electronic Arts
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyDum Noi 13, 2011 9:50 pm Scris de Admin

» Marie Curie, cercetatoarea aniversata de Google la 144 ani de la nastere
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyLun Noi 07, 2011 11:38 pm Scris de Admin

» ŞERBAN HUIDU a intrat cu maşina pe contrasens şi a lovit frontal un Logan. Doi pasageri din Dacie AU MURIT
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyDum Oct 16, 2011 7:11 pm Scris de Admin

» Noul iPhone 4S costa doar 25
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptySam Oct 15, 2011 7:44 am Scris de DeM3nT

» Zilele Iasului 2011,programul sarbatorilor Iasului,concert 14 octombrie
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyVin Oct 14, 2011 4:28 am Scris de Admin

» download Windows 8 Developer Preview
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyJoi Sept 15, 2011 7:59 pm Scris de Admin

» 11 septembrie 2001, zece ani mai tarziu
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? EmptyDum Sept 11, 2011 4:44 am Scris de Admin

Nu ai gasit ce te intereseaza?Cauta pe Google!


Parteneri
forum gratuit


ce tip de pantofi porti sezonul acesta?

In jos

ce tip de pantofi porti sezonul acesta? Empty ce tip de pantofi porti sezonul acesta?

Mesaj Scris de Admin Dum Oct 03, 2010 7:41 pm

Sezonul toamna/ iarna 2010 - 2011 este foarte ofertant la capitolul tendinte vestimentare, regula de la care nu fac exceptie nici pantofii. Noutatea cea mai importanta adusa anul acesta de marile case de moda in materie de pantofi este reintroducerea in tendinte a botului ascutit.
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? Clouboutin-art

Desi nu a iesit niciodata din moda, acest tip de pantof a fost, mai degraba, o prezenta retrasa si discreta in ultimii ani. Majoritatea colectionarelor s-au reorientat in acest timp catre pantofii cu bot rotund, foarte cautati si promovati de producatorii de specialitate.

Cum succesiunea tendintelor presupune de cele mai multe ori si o reintoarcere in timp, anul acesta zona de inspiratie a anilor '50, a oferit prilejul revenirii acestui model.
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? Dita-von-teese

A sosit momentul sa investesti din nou intr-o astfel de pereche de pantofi, caci sunt mai actuali ca niciodata. Miu Miu, Louis Vuitton, Christian Louboutin, Jimmy Choo, Prada, Lanvin si Isabel Marant, sunt doar cateva dintre brandurile celebre care au optat pentru botul ascutit in colectiile lor.

In randul celebritatilor, Victoria Beckham, Rihanna, Blake Lively, Dita von Teese, sunt exemple care au adoptat deja acest nou trend.
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? Rihanna
Sexy si sofisticati, pantofii cu botul ascutit si-au recastigat locul in topul tendintelor in moda si promit atragerea cat mai multor adepte. Pentru a alunga monotonia vestimentara, poti varia intre tinutele la care asortezi un pantof cu botul ascultit, cu cele in care optezi pentru o pereche cu botul rotund si platforma supradimensionata.
Iluzii optice: pantof ascutit vs. rotund

Pantofii cu botul rotund vor crea iluzia unui picior mai mic, astfel incat vor fi avantajate persoanele care poarta un numar mare sau cele care au piciorul putin mai lat. In aceste cazuri, acest tip de pantof se va dovedi si mai comod decat cel cu bot ascutit.

In schimb, pantofii cu botul ascutit creeaza impresia de alungire a piciorului, subtiind intreaga silueta. Te vor avantaja indeosebi daca iti doresti acest efect optic.
Un stil de pantof pentru un stil de tinuta

Ambele tipuri de pantofi sunt potrivite atat ziua, cat si seara.

Tine insa cont ca un pantof stiletto cu botul ascutit poate parea uneori prea mult pentru tinutele de zi, astfel incat ii poti reduce efectul glamour prin alegerea unui toc mediu.

Ca sa profiti pe deplin de tendintele vestimentare ale acestui sezon, combina pantofii cu botul ascutit cu o pereche de pantofi lungi clasici, din stofa, foarte "in" anul acesta. Daca iti doresti o tinuta lady like, opteaza pentru o fusta cloche, de tipul celor prezente in colectia toamna/ iarna Louis Vuitton.
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? Lv-fusta

Pantofii cu botul rotund vor merge de minune cu o rochie vaporoasa din matase. Te poti orienta si catre o pereche de pantaloni scurti, din stofa sau chiar din piele.
ce tip de pantofi porti sezonul acesta? Mango-shorts

Oricare va fi alegerea ta, rafturile magazinelor iti ofera anul acesta mai multe posibilitati ca oricand!


intrefete.ro
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 610
Data de inscriere : 03/07/2010
Localizare : iasi

https://informativ.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum