Forum informativ
Forum informativ

Va rugam sa va inregistrati deoarece:
*poti adauga linkul si bannerul tau gratuit pe linkultul.ilive.ro
*puteti pastra legatura cu noi.
*aveti acces la toate subiectele forumului.
*deveniti parte din comunitatea forum informativ!



Pentru orice intrebare, sugestie, opinie,sfat sau daca nu ai gasit ceea ce cauti,posteaza sau creaza un topic nou in legatura cu acest subiect.

De asemenea poti folosi si functia search pentru a verifica daca nu s-a mai discutat despre acest subiect.

Informare placuta!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum informativ
Forum informativ

Va rugam sa va inregistrati deoarece:
*poti adauga linkul si bannerul tau gratuit pe linkultul.ilive.ro
*puteti pastra legatura cu noi.
*aveti acces la toate subiectele forumului.
*deveniti parte din comunitatea forum informativ!



Pentru orice intrebare, sugestie, opinie,sfat sau daca nu ai gasit ceea ce cauti,posteaza sau creaza un topic nou in legatura cu acest subiect.

De asemenea poti folosi si functia search pentru a verifica daca nu s-a mai discutat despre acest subiect.

Informare placuta!
Forum informativ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
forum informativ

Forum informativ

Sustine acest forum.Like it!


Ultimele subiecte
» CUM SA TRIMITI SMS GRATIS PE MOBIL
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyJoi Apr 12, 2012 6:42 pm Scris de Admin

» follow twiter forum informativ
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyJoi Apr 12, 2012 4:45 am Scris de Admin

» Noul mers al trenurilor.Trenurile îşi schimbă numele de duminică
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyDum Dec 11, 2011 5:27 pm Scris de Admin

» Top 10 cele mai vandute produse la eMag
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyMar Dec 06, 2011 12:10 am Scris de Admin

» 5 minute in jurul pamantului,vedere de la bordul Staţiei Spaţiale Internaţionale,Time Lapse View from Space
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyDum Dec 04, 2011 3:42 am Scris de Admin

» sfat sa opresti schimbarea statusului pe yahoo messenger
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptySam Dec 03, 2011 5:29 am Scris de Admin

» convert pdf to word,converteste documente pdf in word
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyVin Dec 02, 2011 9:20 pm Scris de Admin

» Descarca Yahoo! Messenger 11.5
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyJoi Dec 01, 2011 8:47 pm Scris de Admin

» 1 decembrie, programul manifestarilor de Ziua Nationala in Iasi
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyJoi Dec 01, 2011 2:30 am Scris de Admin

» funcțiile Calculatorului din Windows
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyLun Noi 21, 2011 11:41 pm Scris de Admin

» Romanian New House Music 2011
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptySam Noi 19, 2011 3:04 am Scris de Admin

» download Bitdefender Antivirus Free Edition-protecţie eficientă şi simplificată
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyVin Noi 18, 2011 2:39 am Scris de Admin

» YMads.com monetizeaza-ti blogul,site-ul sau forumul tau
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyDum Noi 13, 2011 11:00 pm Scris de Admin

» despre Lord of ultima,browser game lansat de Electronic Arts
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyDum Noi 13, 2011 9:50 pm Scris de Admin

» Marie Curie, cercetatoarea aniversata de Google la 144 ani de la nastere
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyLun Noi 07, 2011 11:38 pm Scris de Admin

» ŞERBAN HUIDU a intrat cu maşina pe contrasens şi a lovit frontal un Logan. Doi pasageri din Dacie AU MURIT
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyDum Oct 16, 2011 7:11 pm Scris de Admin

» Noul iPhone 4S costa doar 25
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptySam Oct 15, 2011 7:44 am Scris de DeM3nT

» Zilele Iasului 2011,programul sarbatorilor Iasului,concert 14 octombrie
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyVin Oct 14, 2011 4:28 am Scris de Admin

» download Windows 8 Developer Preview
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyJoi Sept 15, 2011 7:59 pm Scris de Admin

» 11 septembrie 2001, zece ani mai tarziu
 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat EmptyDum Sept 11, 2011 4:44 am Scris de Admin

Nu ai gasit ce te intereseaza?Cauta pe Google!


Parteneri
forum gratuit


Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat

In jos

 Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat Empty Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat

Mesaj Scris de valentyna Mier Sept 22, 2010 2:41 am

Cum generatiile de tineri au nevoie sa vada cum se saruta sau ce inseamna un sarut frantuzesc “French Kiss”, m-am gandit sa caut ceva materiale didactice pentru invatacei  Invata cum se saruta FRENCH KISS! Tehnici de sarutat Yahoo_smileyFrench Kiss presupune atingerea limbii partenerului cu limba, dar si introducerea limbii in gura partenerului. Este un gest romantic sau erotic, dar plin de pasiune.Sarutul simplu cu buzele indica o relatie nonerotica (de cele mai multe ori), insa French kiss indica si o relatie sexuala sau romantica. Sarutul frantuzesc este excitant pentru parteneri si sporeste tensiunea sexuala dinaintea partidei amoroase.Sarutul cu limba stimuleaza si buzele, limba celuilalt, cavitatea bucala, acestea fiind zone sensibile la atingere.
Cum se face?Umezeste-ti buzele (trece usor cu limba peste ele) pentru a nu avea o senzatie neplacuta la atingere. Capul trebuie sa il inclini putin intr-o parte pentru a avea spatiu si lejeritate in sarutat. Cu ochii inchisi nu vei mai analiza fiecare parte si miscare a celuilalt si te vei simti mai bine.Saruta prima data foarte usor (cu cat te doreste mai mult si ii dai mai putin, cu atat isi va dori si mai mult de la tine). Dupa ce ai sarutat cu buzele, deschide putin gura (iti vei da seama cum la fata locului) si cu limba umezeste-i buzele.Nu intreba daca poti sa o saruti frantuzeste! Totul trebuie sa se desfasoare lent pentru ca senzatiile sa ofere fiori maximi. Dupa ce i-ai umezit buzele, mangaie usor limba partenerului. Jucati-va precum fac serpii la imperechere. Atentie sa nu ii faci operatie de amigdala in timpul sarutului. Nu este o senzatie placuta. Sarutul combinat cu anumite mangaieri ale partilor corpului va vor aduce trairi interioare de tensiune sexuala.De fiecare data cand saruti este altfel. Niciodata nu vor fi sarutarile la fel. Variatia de miscari va aduce ceva nou de fiecare data. Trairile va vor impinge cum sa va miscati. Exersati cat puteti.
Atentie la neatentieSunt cateva aspecte de care trebuie sa ai grija ca sa iasa totul bine:- respiratia – cea mai mare greseala este sa uiti sa respiri. Daca nu vrei sa lesini respira normal, in ritm normal. In anumite momente (mai erotice) este permisa si respiratia pe gura;
- respiratie fresh – mesteca ceva inainte mentolat;
- atentie la dinti – sa nu va loviti in dinti in furia sarutului;
- fi activ – cum vrei sa te sarute, fa-o si tu. Nu sta sa astepti sa o faca doar celelalt;
- regula nr. 1 – este fara reguli! Faci asa cum simti fara sa incomodezi insa. Emotiile interioare va vor ajuta.
- mainile – daca le folosesti vor da o nota mai romantica sarutului. Tine-i capul cu mainile, obrajii sau gatul. Nu sta cu mainile degeaba.
- vorbeste – comunicarea este importanta daca vrei ca totul sa iasa bine. Ce va place si cum va place spuneti-va fara teama.
Ce sa nu faceti!- nu sufoca cu limba;
- nu suge limba la refuz (doare);
- atentie la saliva sa nu va inecati (si prin sarut se pot lua boli infectioase, mononucleoza infectioasa de exemplu, numita si boala sarutului);
- sa nu saruti cu respiratia urat mirositoare;
- sa nu razi ca nu stie sa sarute ca si tine (da-i lectii de franceza…)

codrosu.ro
valentyna
valentyna
moderator

Mesaje : 7
Data de inscriere : 11/07/2010
Varsta : 29
Localizare : IASI

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum